БлогПротезування зубів

Коронки на передні зуби – які краще поставити?

Відновлення зубів в зоні посмішки вважається однією з найбільш складних стоматологічних процедур. Тут важливо не тільки замінити натуральні зуби в функціональному плані, але і домогтися гарних естетичних показників, щоб протези виглядали красиво і природно. Про те, які коронки на передні зуби кращі, розповідає портал Dentist.

Коронки на передні зуби: які варіанти лікування існують сьогодні?

Почнемо з того, що нам, що живуть в XXI столітті, дуже пощастило в плані стоматологічного лікування. Сам процес став абсолютно безболісним, а сучасні методики дозволяють відновити навіть повністю відсутній зубний ряд, причому штучні зуби буде складно відрізнити від натуральних. Що стосується установки зубних коронок, то і тут стоматологічна галузь за останні 20 – 30 років зробила серйозний крок вперед. Наші батьки були змушені носити металеві коронки, які хоч і виконували свою пряму функцію, при цьому виглядали неестетично і окислялись. Коронки на верхні передні зуби в минулому змушували комплексувати з приводу своєї посмішки безліч людей, однак сьогодні все змінилося. Поставити коронки на передні зуби в Україні можна практично в будь-який стоматологічній клініці, а число кваліфікованих ортопедів і зубних техніків значно зросла. У пацієнтів також з’явилася можливість вибору: в сучасній стоматології застосовується кілька типів зубних коронок, які призначені для відновлення всіх зубів в порожнині рота. Які коронки краще ставити на передні зуби? Давайте розбиратися.

Кращі коронки на передні зуби

На даний момент в стоматологічній практиці використовуються наступні види коронок на передні зуби:

  • металокерамічні,
  • цирконієві,
  • цельнокерамические або E-MAX.

Коли у пацієнта виникає питання, яку коронку краще поставити на передній зуб, в першу чергу розглядаються вироби з цільної кераміки. Коронки подібного типу зазвичай виготовляються з порцеляни за допомогою технології пошарового нанесення матеріалу або за допомогою литого пресування, причому другий спосіб вважається більш ефективним з точки зору міцності готової конструкції. Конструкції з кераміки вважаються відмінним варіантом. Проте, подібні коронки на передні зуби чоловікам з масивної щелепою не підійдуть. Гідною альтернативою в цьому випадку будуть керамічні коронки на каркасі з діоксиду цирконію.

коронки на передні зуби

Види коронок на передні зуби – всі плюси і мінуси

При виборі конструкції пацієнтові легко загубитися в термінах і визначеннях. Однак, для того щоб оцінити всі мінуси і плюси пропонованого варіанту протезування, досить просто зрозуміти, який матеріал коронок на передні зуби використовується при виготовленні протеза.

Металокераміка. Дана коронка має металеву основу, товщина якої становить близько 0,5 міліметра. Як правило, матеріал коронок на передні зуби з металокераміки отримують шляхом сплаву кобальту і хрому, проте часто зустрічаються вироби на основі золота. У лабораторії на металевий каркас наносяться шари кераміки, що запікається під високими температурами для досягнення цілісності і міцності конструкції. Переваги: прийнятна ціна, надійність, непогана естетика. Недоліки: серйозний вплив на здорові зуби, синій контур уздовж ясенного краю, алергія на метал.

Цілісна кераміка. Суцільнокерамічні коронки розроблені спеціально для естетичного протезування. Через свою відносну крихкості вони майже не застосовуються в жувальної зоні, крім того, з виробами з кераміки можливо тільки одиночне протезування (коронка міст на передні зуби не ставиться). Установка коронки на передній зуб повинна проходити з використанням безметаллових опорних елементів. Переваги: висока естетика, биосовместимость, природність посмішки. Недоліки: крихкість, відносно висока вартість.

Цирконій. Це найсучасніші, міцні і естетичні коронки, представлені на стоматологічному ринку. Їх виробляють з діоксиду цирконію матеріалу, який не поступається по міцності металу, є гіпоалергенним і дозволяє виготовити протези найвищої якості. Переваги: надійність, хороша естетика. Недоліки: немає прозорості натурального зуба, висока вартість.

Кераміка на каркасі з діоксиду цирконію. Якщо ви хочете поєднати чудову естетику і високу надійність, зверніть увагу на керамічні конструкції на каркасі з діоксиду цирконію. У металокераміці метал просвічується через тонкий керамічний шар, що значно знижує естетичні показники. Коронки же даного виду такої вади не мають, але при цьому такі ж міцні, як і металокераміка. Переваги: висока естетика, надійність. Недоліки: висока вартість.

Як ставлять коронки на передні зуби?

Багатьох цікавить, як ставлять коронки на передні зуби. Процес нічим не відрізняється від установки на жувальні зуби і включає в себе кілька етапів. Установка коронки на передній зуб в 3 етапи:

  1. етап. Якщо коронка ставиться на натуральний зуб, в більшості випадків відбувається пломбування кореневих каналів і установка спеціального штифта або культової вкладки, на яку спиратиметься коронка.
  2. етап. Після пломбування кореневих каналів, обточують зуб до потрібних параметрів, зняття зліпків і виготовлення коронки в лабораторії на підставі гіпсових моделей.
  3. етап. Коронка на передній зуб фіксується за допомогою спеціального цементу. Добре поставлені коронки на передні зуби не повинні відчуватися як чужорідне тіло, тиснути на зуби-антагоністи або бути неоднорідною за кольором і формою. Якщо ви ставите питанням, як звикнути до коронок на передніх зубах, значить, протезування пройшло неправильно.

Зверніть увагу! Якщо ви відчуваєте вищеописані симптоми в тому чи іншому вигляді, радимо якомога швидше звернутися до стоматолога. Після проведення рентгенограми стане зрозуміло, чи є у вас прихована проблема і чи потрібно ставити коронку. При наявності певних показань лікар може обмежившись лише обточуванням. Таке часто відбувається, коли встановлюються коронки на криві передні зуби, які не схильні до великого каріозного руйнування (зрозуміло, за наявності необхідних показань).

Чи можна поставити коронки на передні зуби при відсутності натуральних зубів?

Можна, і ця процедура називається імплантацією зубів. Як роблять коронки на передні зуби при проведенні імплантації? Фахівці ставлять коронку, як правило, після завершення етапу приживлення самого імплантату, який триває в середньому від 2 до 6 місяців. До цього моменту відбувається зняття зліпків або комп’ютерне 3D-моделювання, що дозволяє отримати найбільш точні результати. Як і у випадку з натуральними зубами, перш ніж отримати постійний протез, пацієнт якийсь час носить тимчасову пластмасову коронку.

Що робити, якщо зламалася коронка на передніх зубах?

Заміна коронок на передніх зубах відбувається в разі пошкоджень (відколів, тріщин) або руйнування опорного зуба. В такому випадку проводиться установка нової коронки (при наявності імпланту), або весь процес протезування починається з нуля (у випадку з втратою опорного зуба). Щоб уникнути можливих ускладнень, рекомендується регулярно проводити ретельну гігієну і відвідувати лікаря. Якщо ви помітили, що хитається коронка на передньому зубі, негайно звертайтеся до стоматолога.

Коронки на передні зуби: «до» і «після». Нижче представлені фотографії пацієнтів до і після установки коронок на передні зуби.
зуби до і після

Що краще – вініри або коронки на передні зуби?

Існує і ще один спосіб відновлення зубів – вініри. Це керамічні вкладки, які фіксуються за допомогою спеціального клею на обточені натуральні зуби. «Встановити на передні зуби вініри або коронки?» – така дилема виникає в голові у багатьох пацієнтів, однак незважаючи на схожі функції, це дві різні системи. Коронки в найбільшою мірою покликані замістити функціональні властивості зуба, а вініри відносяться до естетичної стоматології і можуть встановлюватися на абсолютно здорові зуби, які не влаштовують пацієнта своїм зовнішнім виглядом. Давайте більш детально розглянемо сучасні види коронок на передні зуби, на які варто звернути увагу при відновленні зубів в зоні посмішки.

Tags

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close